#OpenForClimateJustice: Tydzień Otwartego Dostępu (24-30 X 2022) poświęcony sprawiedliwości klimatycznej

Tydzień Otwartego Dostępu to inicjatywa społecznościowa, każdy może się w nią włączyć, samodzielnie coś zorganizować lub promować w tym czasie otwarty dostęp. Na UJ działa w tym obszarze dr Leszek Szafrański.

Polecamy również inicjatywę https://openclimatecampaign.org promującą otwarty dostęp do badań w celu przyspieszenia postępów w odpowiadaniu na wyzwania kryzysu klimatycznego i utraty bioróżnorodności na świecie oraz Platformę Otwartej Nauki, angażującą się w przytoczone działania promocyjnie i informacyjnie.

Kurs "Kryzys klimatyczno-ekologiczny głosem wielu nauk" [4 ECTS, ZintegrUJ]
Carbon Footprint Summit: Kraków, 7-8.10.2022
Konferencja naukowa "Pogoda i klimat – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość" – Kraków, 21-23.09.2022
3 X 2022: Wręczenie Rektorowi UJ propozycji Strategii klimatyczno-ekologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego do 2030 roku!