Aktualności

Wywiad z koordynatorką Rady Klimatycznej UJ Katarzyną Jasikowską po publikacji raportu IPCC - Onet

15.03.2022
Tytuł: „Zmiana klimatu przemieni świat w jeszcze bardziej niesprawiedliwy". Link poniżej.

Praca w referacie edukacji klimatycznej w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK

15.03.2022
Więcej w linku poniżej.

Ogólnouniwersytecki kurs klimatyczny trwa! Wyzwania dla demokracji w dobie zmian klimatycznych: perspektywa interdyscyplinarna

10.03.2022
Zachęcamy do uczestnictwa w kursie wszystkich, bez konieczności zapisywania się – Instytut Socjologii UJ, sala 79, środy 16:15-18:30. Zajęcia prowadzą m.in. Maciej Grodzicki, Joanna Grzymała-Moszczyńska, Katarzyna Jasikowska, Joanna Kajzer-Bonk, Beata Kowalska, Paulina Kramarz, Piotr Łukasik, Dorota Matuszko, Michał Pałasz i Marta Shaw z Rady Klimatycznej UJ. Więcej informacji w linku poniżej.

The climate crisis and the social sciences – education for sustainable development and climate activism within the academy [CfP, deadline 15.03.2022]

10.03.2022
We encourage you to submit your papers to the thematic group co-created by Katarzyna Jasikowska from the Jagiellonian University Climate Council as part of the 18th Sociological Congress – Society of the Future. Recompositions (14-17 September 22, Warsaw). Link below.

Kryzys klimatyczno-ekologiczny a nauki społeczne – edukacja dla zrównoważonego rozwoju i aktywizm klimatyczny w akademii [CfP, zgłoszenia do 15.03.22]

04.03.2022
Zachęcamy do zgłaszania referatów do grupy tematycznej współtworzonej przez Katarzynę Jasikowską z Rady Klimatycznej UJ w ramach XVIII Zjazdu Socjologicznego – Społeczeństwo przyszłości. Rekompozycje (14-17.09.22, Warszawie). Link poniżej.