Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Okrągły Stół dla Edukacji Klimatycznej – UN Global Compact Network Poland i Raport Edukacja Klimatyczna w Polsce 2022 – rekomendacje Okrągłego Stołu [raport]

Szanowni Państwo,

Cóż to było za wydarzenie! Okrągły Stół dla Edukacji Klimatycznej, który odbył się 15 czerwca zgromadził ponad 100 przedstawicieli wszystkich środowisk, które uczestniczą w projekcie wdrażania edukacji klimatycznej na każdym etapie edukacji. Akademicy, politycy, edukatorzy i edukatorki, nauczyciele i nauczycielki, aktywiści, rodzice i młodzież oraz organizacje pozarządowe – wszyscy przy jednym stole! Już sama mobilizacja, to wspaniały efekt Państwa pracy. Serdecznie dziękujemy Państwu za uczestnictwo i już teraz zapraszamy na kolejne edycje wydarzenia oraz do obserwowania efektów naszych wspólnych działań.

Zapraszamy również do lektury Raportu Edukacja Klimatyczna w Polsce 2022 – rekomendacje Okrągłego Stołu, w którym zawarliśmy najważniejsze aspekty prowadzonych w ramach Okrągłego Stołu działań. 

Publikacja prezentuje efekty następujących inicjatyw: prace powołanej eksperckiej i naukowej Rady Klimatycznej przy UN Global Compact Network Poland, podsumowanie kilkudziesięciu stron rekomendacji wypracowanych przez Okrągły Stół dla Edukacji Klimatycznej czy uzyskane przez nas wyrazy wsparcia oraz zobowiązania do działań i opisy wdrażanych rozwiązań od wielu kluczowych interesariuszy w tym obszarze, w których gronie znaleźli się m.in.: rektorzy uczelni wyższych, nauczyciele, organizacje pozarządowe, rodzice, młodzież czy przedstawiciele najważniejszych w Polsce podmiotów z sektora prywatnego.

A co dalej?

Cel to wdrożenie edukacji klimatycznej na wszystkich etapach kształcenia oraz przygotowanie planu podnoszenie kompetencji nauczycieli w opisywanym obszarze. Wszystkie treści powinny być jednak wprowadzane w szerokim porozumieniu z ekspertami i środowiskiem edukacyjnym, aby tego dokonać będziemy monitorować dalszy przebieg prac nad reformą oświaty. Korzystając z wypracowanych efektów będziemy wspierać placówki oświatowe i uczelnie wyższe we wdrażaniu programów edukacji klimatycznej za pomocą zweryfikowanej wiedzy naukowej, dialogu z zainteresowanymi środowiskami oraz edukacją dzieci, młodzieży i nauczycieli.

Po pełną dawkę wiedzy zapraszamy również na naszą stronę edukacjaklimatyczna.org.pl.

Zadbaliśmy również o uwiecznienie wydarzenia. Zapraszamy zatem do galerii zdjęć, którą znajdziecie tutaj – Album Okrągły Stół dla Edukacji Klimatycznej.

Dziękujemy, że jesteście z nami! Razem zmieniamy edukację na lepsze!

Z wyrazami szacunku,

Tomasz Czech

UN Global Compact Network Poland

Emilii Plater 25/64 00-688 Warszawa, Polska

+48 575 090 677 |+48 22 646 52 58 | www.ungc.org.pl

Recommended
Owady - jeść czy nie jeść, czyli walka o nasze talerze [artykuł]
Owady - jeść czy nie jeść, czyli walka o nasze talerze [artykuł]
[Podcast] Kierunek Europa, Marta Zwolińska: "Czy uniwersytety to dobre miejsce dla aktywizmu klimatycznego? Prof. Katarzyna Jasikowska", 9.03.2023
[Podcast] Kierunek Europa, Marta Zwolińska: "Czy uniwersytety to dobre miejsce dla aktywizmu klimatycznego? Prof. Katarzyna Jasikowska", 9.03.2023
Pozycja UJ w rankingach zrównoważonych uczelni 02.2023
Pozycja UJ w rankingach zrównoważonych uczelni 02.2023
Rejestracja na przedmioty o kryzysie klimatyczno-ekologicznym sem. II 22/23
Rejestracja na przedmioty o kryzysie klimatyczno-ekologicznym sem. II 22/23