Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

"Careers of the Future: Adaptacja do zmian klimatu" z prof. Agatą Cieszewską - śr. 1.12

Ambasada USA zaprasza na spotkanie.

Ambasada USA w Warszawie zaprasza uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych na spotkanie online „Careers of the Future: Adaptacja do zmian klimatu” z prof. Agatą Cieszewską, geografką, ekolożką krajobrazu i ekspertką z dziedziny planowania środowiskowego z Katedry Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie.

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim na platformie Zoom w środę 1 grudnia o godz. 18:00.

Porozmawiamy o tym, jak skutecznie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, jak budować odporne na zmiany klimatu miasta, infrastrukturę i świat wokół nas oraz jakie w związku z tym zrodzą się możliwości zawodowe.

Spotkanie poprowadzi Kinga Gruszecka z Polskiej Agencji Kosmicznej, pasjonatka dziedzin nauki związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem.

REJESTRACJA:

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/hK4BFXKUmsYTjMGC9 Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 listopada. Wszystkim osobom zarejestrowanym prześlemy link do wydarzenia na dzień przed nim. Zachęcamy do wysyłania pytań do prelegentki przy rejestracji.

Spotkanie jest pierwszym w ramach nowej serii „Careers of the Future”, tym razem poświęconej zawodom związanym ze zrównoważonym rozwojem.

Dr. hab. Agata Cieszewska

Absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, pracownik Katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Była stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej oraz Komisji Fulbrighta. Jako profesor wizytująca prowadziła prace naukowe na takich amerykańskich uczelniach, jak University of Texas in Austin, University of Michigan i Arizona State University. Kierowała projektami badawczymi z zakresu struktury i funkcjonowania krajobrazu, planowania turystyki na obszarach leśnych i kształtowania krajobrazu w obszarach metropolitalnych. Jest współautorką opracowań przyrodniczych, w tym dla Warszawy i województwa mazowieckiego, planów ochrony parków krajobrazowych i programów ochrony środowiska oraz moderatorką warsztatów z zakresu adaptacji do zmian klimatu. Pełni rolę wiceprzewodniczącej Polskiej Asocjacji Ekologii Krajobrazu oraz Stowarzyszenia Alumni zrzeszającego absolwentów programów wymiany amerykańskiego Departamentu Stanu, jak również sekretarza czasopisma naukowego „Problemy Ekologii Krajobrazu”. Obecnie jest liderem projektu norweskiego NOR/IdeaLab – Co-Adapt „Communities for Climate Change Action”.