Seminaria naukowe z okazji Światowego Dnia Meteorologii i Światowego Dnia Wody

Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ i Polskie Towarzystwo Geofizyczne Oddział w Krakowie zapraszają 23 marca 2022 r. o godzinie 10:30.

Seminarium naukowe z okazji Światowego Dnia Meteorologii 2022: „Wczesne ostrzeganie i wczesne działanie”. Informacje hydrometeorologiczne i klimatyczne w celu zmniejszenia ryzyka klęsk żywiołowych.

Seminarium z okacji Światowego Dnia Wody 2022: „Wody gruntowe”. Uczynić widocznym to co niewidzialne.

Wystąpienia okolicznościowe:

• Anita Bokwa (Dyrektor IGiGP UJ)
  • Danuta Limanówka (Przew. Oddziału PTGeof. Kraków)

Referaty

• Agnieszka Wypych, Zbigniew Ustrnul, Paweł Krzaklewski, „Rola informacji hydrometeorologicznej w zarządzaniu zasobami środowiska - wyniki projektu CLIMVIS”
  • Magdalena Skonieczna, Monika Bryła, Mateusz Żelazny, Tomasz Walczykiewicz, „Ostrzeżenia impaktowe w służbie hydrologiczno-meteorologicznej”

Seminarium odbędzie się dnia 23 marca 2022 r. o godzinie 10:30 na platformie MS Teams.

Link do spotkania >>>