Podziękowanie za udział w debacie klimatycznej dla osób kandydujących na stanowisko Rektora i gratulacje dla nowego Rektora UJ

Opadł kurz po cyklu debat kandydatów na stanowisko Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w kadencji 2024-2028, a także po głosowaniu Kolegium Elektorów. Z tego miejsca członkinie i członkowie Rady Klimatycznej składają gratulacje profesorowi Piotrowi Jedynakowi, który w dniu 25 kwietnia 2024 został wybrany na urząd rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego na kadencję 2024-2028. Serdecznie dziękujemy byłym już kandydatom na stanowisko Rektora UJ, że zgodzili się przyjąć zaproszenie na zorganizowaną przez nas w dniu 12 kwietnia 2024 debatę klimatyczną. To budujące, że powaga kryzysu klimatyczno-ekologicznego znajduje zrozumienie i gotowość do działania władz uniwersyteckich. Jednocześnie zapewniamy o naszym nieustającym wsparciu w działaniach zorientowanych na mitygację i adaptację względem kryzysu klimatyczno-ekologicznego.

Rada Klimatyczna

UJ ma strategię klimatyczno-ekologiczną!

Notatka z rektorskiej debaty klimatycznej UJ

Strategia klimatyczno-ekologiczna UJ 2030 będzie głosowana na posiedzeniu Senatu UJ 24.04.2024

2 amazing postdocs in degrowth modelling in Barcelona. Please share and apply!