#OpenForClimateJustice: Tydzień Otwartego Dostępu (24-30 X 2022) poświęcony sprawiedliwości klimatycznej

Tydzień Otwartego Dostępu to inicjatywa społecznościowa, każdy może się w nią włączyć, samodzielnie coś zorganizować lub promować w tym czasie otwarty dostęp. Na UJ działa w tym obszarze dr Leszek Szafrański.

Polecamy również inicjatywę https://openclimatecampaign.org promującą otwarty dostęp do badań w celu przyspieszenia postępów w odpowiadaniu na wyzwania kryzysu klimatycznego i utraty bioróżnorodności na świecie oraz Platformę Otwartej Nauki, angażującą się w przytoczone działania promocyjnie i informacyjnie.

MIRI - Una Europa - nowy program międzynarodowej wymiany studenckiej w zakresie sustainability

Invitation to GEN Expo – Ecovillage Sustainable Technology Exposition

[UJ Kanclerz] Segregacja odpadów komunalnych na terenie nieruchomości UJ